Štěnice a štípance

Štěnice a štípance - jak vypadá kousnutí od štěnice.

Jste poštípaní? Nemůžete klidně spát?

Proto jsem tu já, dezinsektor váš nejlepší kamarád.

Jak poznat štípance od štěnic (kousance).

Poštípání od štěnic většinou poznáme podle neustále přibývajících kousanců, které bývají nejčastěji v řetízkové podobě, velmi svědí a dlouho mizí. Ale není to vždy pravidlem. Každý člověk je jiný a proto se i reakce po kousnutí štěnicí různě liší. Ve většině případů to nerozpozná ani kožní lékař. Proto jsem pro vás připravil fotogalerii, kde si aspoň některé druhy štípanců můžete prohlédnout.

Jste poštípaní, ale žádného brouka jste nenašli?

Je zcela běžné, že někdy štěnice nemůžete najít. Štěnice domácí je světloplachý hmyz. Skrývá se v blízkosti svého hostitele v různých spárách a škvírách, kde není světlo a necítí se ohrožená. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že se u vás jedná o kousnutí od štěnice, doporučuji zavolat odborníka. Za ty léta praxe už přeci jen vím kam se podívat a jaké stopy hledat, abych původ vašeho trápení odhalil. A v případě pozitivního nálezu štěnice vyhubím.

Je pokousaný jenom jeden člen rodiny?

Je úplně normální pokud má kousance třeba jenom jeden člen rodiny. Může to být způsobeno více faktory. První je, že pouze 60% lidí má na kousnutí štěnic kožní projevy. Další důvod je, že děti a ženy mají slabší kůži a štěnice u nich cítí krev lépe, proto jsou většinou poštípaní jako první a pánové s ohledem na hrubší kůži odmítají uvěřit, že by mohli mít doma štěnice. Vyjímkou, ale nejsou ani případy kdy je s celé rodiny pokousaný pouze muž.

Jak se zbavit kousanců od štěnic.

Zbavit se šípanců od štěnic znamená zbavit se štěnic. Pokud již doma tento hmyz máte, nelze nijak zabránit, aby se k vám dostaly a dál sály vaší krev. Jediná šance jak se vyhnout dalšímu utrpení je nechat tento krvežíznivý hmyz zlikvidovat. Jako firma provádím dezinsekci štěnic jedním zásahem a se zárukou. Kolik stojí profesionální zásah najdete na stránce ceník.

Čím se léčí štípance od štěnic

Kousnutí štěnice je nebolestivé a velmi svědí. Je důležité tyto kousnutí neškrábat z důvodu rizika zanesení infekce. Na svědivé kousance pomáhá ručník namočený ve studené vodě, případně z volně dostupných léků Fenistil. Nejúčinnější je kortikoidová mast, která je pouze na lékařský předpis. Neléčené kousance od štěnic mizí v průběhu 10 dní.

Chcete mít jistotu, že vaše štípance jsou opravdu od štěnic.

Nejlepší způsob je samozřejmě prohlídka odborníkem. Pokud ,ale chcete sledovat sami zda se u vás štěnice vyskytují, tak nejlepší způsob je pomocí monitorovacích staniček s feromony, které si u mě můžete zakoupit. Instalace těchto monitorů je velmi jednoduchá a nenáročná, takže jí zvládne úplně každý. Pokud doma štěnice skutečně máte stanička je bezpečně chytne a vy budete mít jistotu, že nevoláte deratizační firmu zbytečně.

Objevily jste doma štěnice? Na nic nečekejte zavolejte mi a já vás štěnic hned a hlavně levně zbavím.

Hubení štěnic. Tel: 601 100 141, PO-NE NON-STOP.

© Štěnice s.r.o., všechna práva vyhrazena.

Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že používáme soubory cookies. OK